Rolexin.pl

Jaki kolor rolet do szarych ścian wybrać?

texture, rough plaster, fine-1511759.jpg

W trakcie urządzania wnętrza pokoju wiele osób zastanawia się, jaki kolor rolet wybrać do szarych ścian? Zasadność tego pytania wynika przede wszystkim z ogromnego wpływu idealnie dobranej barwy zasłon okiennych na ogólny wygląd pomieszczenia. Mimo wszystko nie da się jednak odpowiedzieć na nie w jednoznaczny sposób. Istnieje bowiem kilka praktycznych rozwiązań tego problemu, po które można z powodzeniem sięgnąć w określonych okolicznościach. O tym, które z nich zostanie ostatecznie zastosowane, decyduje sam właściciel domu czy mieszkania. Zazwyczaj kieruje się on swymi indywidualnymi preferencjami i upodobaniami, jak również względami funkcjonalnymi. Trzeba mieć bowiem świadomość, że kolor rolet w pokoju (także tym o szarych ścianach)w znaczącym stopniu oddziałuje na wygodę jego użytkowania. Szczególne znaczenie ma to w okresie letnim. W upalnych miesiącach najlepszą opcją jest stosowanie zasłon okiennych w jaśniejszych odcieniach. Przyciągają one bowiem stosunkowo niewielką ilość promieni słonecznych w porównaniu do ciemniejszych modeli, umożliwiając tym samym utrzymywanie przez cały dzień względnie niskiej temperatury panującej w pomieszczeniu.

Jakie rolety pasują do szarych ścian?

Podejmując decyzję o tym, jakie rolety do szarych ścian wybrać, warto zwrócić uwagę na metraż danego lokalu. W niewielkich wnętrzach świetnie sprawdzają się produkty w takim samym kolorze jak pokój. W przestronnych mieszkaniach świetnie prezentują się natomiast osłony utrzymane w kontrastowych odcieniach – dotyczy to w szczególności koloru bordowego, granatowego oraz zielonego. Takie połączenia najczęściej wykorzystuje się w gabinetach lekarskich oraz salach przedszkolnych. Często można się na nie natknąć także w dużych pokojach biurowych.

Osoby zastanawiające się, jakie rolety najlepiej pasują do wnętrza, w którym są szare ściany, powinny też rozważyć możliwość doboru barw na zasadzie dopełnienia. W tym przypadku przy urządzaniu pokoju wykorzystuje się ten sam kolor, ale w różnych odcieniach. Stosując tzw. monochromatyzm, można stworzyć ciekawe kompozycje aranżacyjne, które przyciągną uwagę niejednego zaproszonego gościa. Warto pamiętać o tym, że szarość muru na ogół dobrze komponuje się z grafitowymi zasłonami. Jeśli w danym pomieszczeniu jest więcej niż jedno okno, można pokusić się o stopniowanie barw, wykorzystując w tym celu np. odcienie stalowe, ołowiane, popielate itp.

Jakie rolety do szarego pokoju?

Przy wyborze koloru markiz dobrze jest wziąć pod uwagę zasadę umiaru. Odpowiadając na pytanie, jakie rolety pasują idealnie do szarego pokoju, należy stwierdzić, że dobrze jest postawić na osłony w niezbyt intensywnych odcieniach. Mocno wyraziste barwy na ogół bowiem są w stanie zdominować cały wystrój wnętrza, niejednokrotnie prowadząc do zaburzenia harmonii kolorystycznej.

Osoby, które mają problem z doborem odpowiednich modeli zasłon okiennych, mogą skorzystać z fachowej pomocy specjalistów zatrudnianych przez firmę Rolexin. Warto skontaktować się z nimi telefonicznie lub mailowo. Z przyjemnością odpowiedzą na każde pytanie dotyczące rolet w różnych kolorach.